Pazartesi 18 Ekim 2021

Camdaki Kız
Kitap Yorumları

Camdaki Kız

Gülseren Budayıcıoğlu, psikiyatr kimliğini yazarlıkla harmanlamış önemli isimlerden biri. Camdaki Kız romanında da bunu açıkça görebiliyoruz. Yine bir gerçek hayat öyküsünü çok güzel kaleme almış. Nalan ve Hayri, Camdaki Kız romanında olayların başrolleri. Nalan varlıklı bir ailede yetişmiş, maddi varlıklar içinde manevi yokluklara mahsur kalmış bir kadın. Hayri ise Nalan’ın tam tersi, fakir bir ailede, olanaksızlıklar içinde büyümüş bir adam.

Devamı
29.Oda
Kitap Yorumları

29.Oda

Yine bir Jennifer McMahon kitabı yorumuyla sizlerleyim. Neptün Cinayetleri’nde olduğu gibi 29.Oda da etkilemeyi başardı beni. Yalnız burada sonunu tahmin edebildim. Çok sürpriz olmadı sonu benim için. Ama genel olarak oldukça akıcı bir dil ve kurgu hâkimdi kitaba. Heyecanlanarak ve sıkılmadan okuyup bitirdim.

Devamı
Neptün Cinayetleri
Kitap Yorumları

Neptün Cinayetleri

Jennifer McMahon ile tanıştığım kitap oldu Neptün Cinayetleri. Daha önce okumamış olmanın pişmanlığı içerisindeyim. :) Kitaba ne zaman başladım ne zaman bitirdim farkında bile olmadım. Yazarın akıcı anlatımı, kurgunun sürükleyiciliği olağanüstüydü. Tahmin edilebilir olmaması da öne çıkan özelliklerinden kitabın. Genellikle sonunu tahmin edebildiğim veya katil kim vs. soruları cevaplayabildiğim gerilim kitapları hayal kırıklığıdır. Neptün Cinayetleri bu bakımdan hayal kırıklığı yaşatmadı bana. Eğer gerilim, suç, polisiye tarzı kitapları severek okuyorsanız, kesinlikle bunu da okumanızı tavsiye ederim.

Devamı

Bana e-posta adresini bırak!