Pazar 11 Nisan 2021

Rüyalara Dair 15 Şaşırtan Gerçek
İncelemeler

Rüyalara Dair 15 Şaşırtan Gerçek

Rüyalarımızı mutlaka unuturuz. Hatta uyandığımızda yarısını, birkaç dakika sonra da büyük bir kısmını unutmuş oluruz. Yani çevremizdekilere anlatmış olduklarımız, rüyalarımızın sadece bir bölümüdür. Bunun yanında hormonlar sayesinde hamile kadınlar rüyalarını daha çok hatırlarlar.

Devamı
Tespih Ağacının Gölgesinde
Kitap Yorumları

Tespih Ağacının Gölgesinde

Harper Lee'nin "Bülbülü Öldürmek" kitabının devamı niteliğinde yazmış olduğu "Tespih Ağacının Gölgesinde", yazarın 55 yıl sonra kaleme aldığı bir kitap. İsmini duyduğum andan itibaren beni çok heyecanlandırmıştı. Ama maalesef hayal kırıklığına uğradım. Bitirmek için çabaladığım nadir kitaplar arasında yer edindi bu kitap bende. Çok durağan ve sıkıcıydı. Beklentilerimi çok yüksek tuttuğumdan belki de bilmiyorum ama okumadan önce benimle aynı şekilde heyecanlanan arkadaşlara tavsiyem; çok fazla bir şey beklemeyin.

Devamı
Akıl Çıkmazı (Mara Dyer Üçlemesi - 3)
Kitap Yorumları

Akıl Çıkmazı (Mara Dyer Üçlemesi - 3)

Ve işte, serinin son kitabı... Bitirdikten sonra kendime şu soruyu sordum; "Acaba böyle bir son mu bekliyordum?" Açıkçası tam olarak ne beklediğim konusunda da fikir sahibi değilim ama sanırım istediğim bu değildi. :) Ayrıca diğer iki kitaba göre de olayların daha durağan bir akış içinde geçtiğini düşünüyorum. Belki de yanılıyorum, bilemiyorum ama düşüncelerim bu yönde. Yine de tabiki, seri boyunca devam eden soruların bu kitapta daha çok sorgulanması, sorgulanmaya bağlı gelişen olaylar dizisi okurken oldukça heyecan vericiydi.

Devamı

Bana e-posta adresini bırak!