Pazartesi 18 Ekim 2021

  1. Anasayfa
  2. Kitap Yorumları
  3. Wildcard
Wildcard

Wildcard

Beğendiğim yazarlardan biri olan Marie Lu, Wildcard ile beni hayal kırıklığına uğrattı desem yalan olmaz açıkçası. Warcross kitabının devam kitabı olan Wildcard, oldukça durağan başlayıp durağan devam eden bir kitap oldu benim için. Warcross'u elimden bırakamayarak okuyup bitirmiştim fakat Wildcard'ı bitirmek için bayağı bir zorladım kendimi. Giriş ve gelişme bölümlerinde sıkıcılığını koruyan kitap son kısımlarında hareketlense de tatmin olmadım maalesef. Oysa kitabın Warcross'tan daha heyecan verici olacağına oldukça emindim.
Emika'nın gel-gitlerini sevemedim kitap boyunca. Sıfır ve Hideo meselelerini ortaya koyan kurgu basit kalmıştı. Daha tahmin edilemez ve daha şaşırtıcı bir hikaye beklerdim. Anlatımın akıcılığına lafım yok ama. Marie Lu'nun alışılmış akıcılığındaydı yazı yine. Sadece hikaye zayıftı.
Öğrendiğim kadarıyla seri devam etmeyecek. İsabet olmuş. :) Çünkü Marie Lu'dan daha iyi bir seri bekliyorum. Warcross'u okumuş olanlar, hikaye ortada kalmasın diye Wildcard'ı da okumaya tercih edebilirler, sırf merak gidermek için. Ama okumasanız da çok bir şey kaybetmezsiniz bence. :)

Yorum

    Henüz yorum yok. İlk yorumu sen yapmak ister misin?

Yorum Yapın

Teşekkürler! Yorumunuz başarıyla onaya gönderildi.

Bana e-posta adresini bırak!