Cumartesi 26 Eylül 2020

  1. Anasayfa
  2. Kitap Yorumları
  3. Warcross
Warcross

Warcross

Kitaba başlamadan önce büyük merak ve heyecan içerisindeydim. Ve bu durum her sayfa çevirişimde katlanarak artmaya devam etti. Baştan sona renklerin sizi ele alışı, okuduğunuz dünyanın eş zamanlı olarak sizi içine çekmesi, gerçekten olağanüstüydü… Akıcı bir anlatım ve ustaca kaleme alınmış betimlemeler sayesinde okumaktan ziyade adeta kitabın içinde yaşadım. Okuma listenize eklemeniz gereken ve mümkünse listenizde üst sıralara çekmeniz gereken bir eser. Şahsen ben daha erken okumamış olmanın pişmanlığı içerisindeyim. :)

Konusu bakımından yeterli bulduğum arka kapak yazısını da paylaşıyorum sizlerle. Çünkü ben yazarsam muhtemelen dayanamayıp spoiler verebilirdim. :)

Arka Kapak Yazısı:
On yıl önce başlayan bu tutku artık bazıları için gerçekten kaçmak için bir seçenek, bazıları içinse kâr etmek için bir kaynak haline gelmişti. İki yakasını bir araya getirmek için çabalayıp duran Emika Chen bir ödül avcısı olarak çalışıyor, yasa dışı olarak bahis oynayan Warcross oyuncularının peşine düşüyordu. Ancak ödül avcılığı kolay bir iş değildi, rekabet fazlaydı ve ayakta kalmak giderek zorlaşıyordu. Kolay para kazanabilmek için Emika bir risk alarak Warcross Şampiyonası’nın açılış oyununu hacklemişti; bir glitch ile oyuna sızarak istemeden de olsa kendisini oyunun ortasında bulmuş ve bir gecede herkesin konuştuğu kişi haline gelmişti.

Tutuklanacağına neredeyse emin olan Emika, oyunun yaratıcısı, genç milyarder Hideo Tanaka’dan bir çağrı aldığında şaşkına dönmüştü: Üstelik kendisine reddedilmesi neredeyse imkansız bir teklif sunulmuştu. Bir güvenlik sorununu ortaya çıkarabilmek için Hideo’nun bu seneki şampiyonada bir ajana ihtiyacı vardı ve bu iş için Emika’yı istiyordu. Hiç vakit kaybetmeden Tokyo’ya götürülen Emika, kendisini her zaman hayalini kurduğu geleceğin içinde bulmuştu. Fakat kısa süre içinde Warcross evreninin düşündüğünden çok daha tehlikeli olduğunu anlayacaktı…

Yorum

    Henüz yorum yok. İlk yorumu sen yapmak ister misin?

Yorum Yapın

Teşekkürler! Yorumunuz başarıyla onaya gönderildi.

Bana e-posta adresini bırak!