Pazar 13 Haziran 2021

  1. Anasayfa
  2. Kitap Yorumları
  3. Ozan Beedle'ın Hikayeleri
Ozan Beedle'ın Hikayeleri

Ozan Beedle'ın Hikayeleri

Sihir ve kurnazlıkla dolu büyüleyici beş masaldan oluşan Ozan Beedle’in Hikayeleri yüzyıllardır büyücü evlerinde uyumadan önce sevilerek okunuyor. Hogwarts Arşivi’nin izniyle Profesör Albus Dumbledore ‘un notları eklenerek, eski harflerle yazılmış aslından Hermione Granger tarafından çevrildi.

Tanıtım Bülteninden

İlk yedi kopyasını Rowling'in el yazısıyla tamamladığı, resimlediği kitabın bu kopyalarından altı tanesi yazar tarafından Harry Potter'ın yolculuğunda kendisine eşlik eden altı kişiye hediye edilmiş. Sonuncunun geliri de Children's High Level Group adlı hayır kurumuna verilmek üzere açık arttırmaya çıkarılmış. Bu kurum çocuk hakları ve zor durumdaki çocukların koşullarının iyileştirilmesi için çalışıyor. Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye'de YKY tarafından yayımlanacak 
Ozan Beedle'ın Hikâyeleri'nden elde edilecek gelir bu kuruma aktarılacak.

Serinin son kitabı olan Harry Potter ve Ölüm Yadigârları'nı okuyanların hatırlayacakları, kitapta büyük önem taşıyan, olayların aydınlanmasında kritik bir rol oynayan bir iç kitap Ozan Beedle'ın Hikâyeleri. 

Ozan Beedle'ın Hikâyeleri, beş farklı hikâye içeriyor. Bildiğimiz masal kalıplarından ve klişelerinden uzak, mesajlarını Rowling'in alışıldık esprili üslubuyla veren, yazarın bütün kitapları gibi sadece çocukları hedef almayan bir kitap.

Harry Potter dünyasının en sevilen karakterlerinden biri, Hogwarts'ın efsanevi müdürü Albus Dumbledore'un notlarıyla zenginleşen kitap bir masal kitabı olarak, bu dünyayı hiç tanımayan kişiler tarafından büyük bir zevkle okunabileceği gibi Harry Potter hayranlarına çok tanıdık gelecek karakterler ve hikâyeler içeriyor, akıllarındaki bazı soruların cevaplarını veriyor.

İçindeki Hikayeler

  • Büyücü ve Zıplayan Kazan
  • İyi Kader Çeşmesi
  • Sihirbazın Kıllı Kalbi
  • Babbitty Rabbitty ve Kıkırdayan Kütüğü
  • Üç Kardeşin Hikayesi


Yorum

    Henüz yorum yok. İlk yorumu sen yapmak ister misin?

Yorum Yapın

Teşekkürler! Yorumunuz başarıyla onaya gönderildi.

Bana e-posta adresini bırak!