Çarşamba 23 Eylül 2020

  1. Anasayfa
  2. Kitap Yorumları
  3. Örümcek Ağı
Örümcek Ağı

Örümcek Ağı

Polisiye denilince aklımıza ilk gelen isimlerden biridir Agatha Christie. Yazdığı her kitabında, sayfaları sabırsızlıkla çevirirken buluruz kendimizi. Örümcek Ağı da elimden hiç bırakmadan birkaç saat içinde okuyup bitirdiğim bir kitap oldu. Genellikle bir kitaba başlarken giriş kısmı zor geçer benim için. Çok nadir bulurum, ta girişten beni yakalayan bir kitabı. Kitabın en sevdiğim ve aynı zamanda baş karakteri olan Clarissa, giriş kısmına beni ısındıran isim. Akıcı dil ve harika kurgu diyerek, oldukça övgülere boğabileceğim bu kitabı da şiddetle tavsiye ediyorum. Zaten bir başlayın, nasıl bittiğini anlamıyorsunuz bile. :)

Konusuna da değinmek istiyorum biraz. Ancak henüz okumamış olanlar için mümkün olduğunca gizemli tutmaya çalışacağım yorumu. :)

Clarissa, Dışişlerinde çalışan ve oldukça saygın bir politikacının ikinci eşi. Pipa adında bir üvey kıza sahip. Ama kafamızda yarattığımız üvey anne kavramından çok uzakta kendisi. Kıza oldukça bağlı ve sevgi dolu. Aynı şekilde Pipa da öyle. Hatta kendi annesinden bile daha fazla...

Bir akşam salonunun ortasında bir ceset bulur. Bu durum karşısında oldukça panikleyen Clarissa, o cesedi ortadan kaldırmaya karar verir. Ve bunun için güvendiği ve eşi kadar değer verdiği dostlarından yardım ister. Cesedi yok etme planını dostlarıyla paylaşır. Ancak işler hiç sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Onlar katilin kim olduğunu çözmeye uğraşırken, cesedi de ortadan kaldıramadan, polis müfettişleri kapılarına dayanır. İşte buradan sonrası tek nefesle okuyup bitirilecek kısım. :)

Yazının girişinde de söylediğim gibi, şiddetle tavsiye ediyorum. 

Yorum

    Henüz yorum yok. İlk yorumu sen yapmak ister misin?

Yorum Yapın

Teşekkürler! Yorumunuz başarıyla onaya gönderildi.

Bana e-posta adresini bırak!