Pazartesi 18 Ekim 2021

  1. Anasayfa
  2. Kitap Yorumları
  3. Neptün Cinayetleri
Neptün Cinayetleri

Neptün Cinayetleri

Jennifer McMahon ile tanıştığım kitap oldu Neptün Cinayetleri. Daha önce okumamış olmanın pişmanlığı içerisindeyim. :) Kitaba ne zaman başladım ne zaman bitirdim farkında bile olmadım. Yazarın akıcı anlatımı, kurgunun sürükleyiciliği olağanüstüydü. Tahmin edilebilir olmaması da öne çıkan özelliklerinden kitabın. Genellikle sonunu tahmin edebildiğim veya katil kim vs. soruları cevaplayabildiğim gerilim kitapları hayal kırıklığıdır. Neptün Cinayetleri bu bakımdan hayal kırıklığı yaşatmadı bana. Eğer gerilim, suç, polisiye tarzı kitapları severek okuyorsanız, kesinlikle bunu da okumanızı tavsiye ederim.

Kitaptan biraz bahsedecek olursam;

Kitap, iki farklı zaman dilimindeki olayları sergiliyor bize. İlki 1985 yılında gerçekleşen bir seri katil olayına dayanıyor. Karakol önüne süt kutusu içerisinde kadın eli bırakılıyor ve ardından bu elin sahibinin cesedi polisler tarafınca bulunuyor. Bu şekilde gerçekleşen olaylar dizisinde romanın baş kahramanı Reggie'nin annesinin de eli karakol önünde bulunan kadınlar arasına giriyor. Ancak şöyle bir gariplik var ki, annesinin cesedi hiçbir zaman bulunamıyor. Ta ki aradan 25 yıl geçene kadar...

İşte olayın ikinci anlatım kısmı da buradan sonrası, yani 2010 yılını, Reggie'nin annesinin ortaya çıkışından sonraki olayları anlatıyor.

Yorum

    Henüz yorum yok. İlk yorumu sen yapmak ister misin?

Yorum Yapın

Teşekkürler! Yorumunuz başarıyla onaya gönderildi.

Bana e-posta adresini bırak!