Pazartesi 18 Ekim 2021

  1. Anasayfa
  2. Kitap Yorumları
  3. Martı Jonathan Livingston
Martı Jonathan Livingston

Martı Jonathan Livingston

Kitabın ana karakteri Jonathan Livingston bir martıdır. Özgür bir insanı sembolize eden Livingston, özgürlük tutkusu yüzünden sürüsünden atılmış, ötekileştirilmiş, yalnızlığa mahkum edilmiş ama öğrenme tutkusundan asla vazgeçmemiştir.

Olayların gelişimine en büyük pay, Martı Livingston'un hayatta hep daha iyisinin olabileceğini düşünmesi, değişime ve gelişime açık olması ve öğrendikleriyle diğer martıları da aydınlatmak istemesidir. Zihnini daima olumlu yönde kullanır, başarmaya odaklanır. Bu yönüyle toplumun öncüsü ve yol göstericisi olmuştur. Zamanla öğretmen kimliğine de bürünerek diğer martıları da bu yaşam mücadelesine ortak etmiştir. Diğer martılar tarafından "Yüce martının oğlu" olarak görülür.

Kısaca; öğrenmenin, mücadele etmenin ve asla vazgeçmemenin öyküsüdür Martı Jonathan Livingston. Sınırları zorlamanın, özgürlüğün, yapılabilirliğin, hep bir adım daha ileri gidebilmenin mücadelesidir. Martıların dünyası üzerinden kurgulanan eser; insanın öğrenme mücadelesinin, yaşam savaşının ve gelişmesinin bir iz düşümüdür. Bir martının kendini aşarak martı sürüsünden sıyrılma ve özgürlüğe ulaşma mücadelesi ve inandığı yolda yeni bir toplum yaratma savaşı... İnancın ve başarabilmenin temel yapı taşı olan bu kitap, hayatınızı yeniden şekillendirmenizi sağlayacak kurgulardan olacak.

Yorum

    Henüz yorum yok. İlk yorumu sen yapmak ister misin?

Yorum Yapın

Teşekkürler! Yorumunuz başarıyla onaya gönderildi.

Bana e-posta adresini bırak!