Cumartesi 26 Eylül 2020

  1. Anasayfa
  2. Kitap Yorumları
  3. Eksik Parça (Mara Dyer Üçlemesi - 1)
Eksik Parça (Mara Dyer Üçlemesi - 1)

Eksik Parça (Mara Dyer Üçlemesi - 1)

Çok hatta çok çok uzun zamandır okuma listemde yer ediniyor olmasına rağmen, benim de anlamlandıramadığım bir şekilde sürekli ertelenmiş olan Mara Dyer Üçlemesi... Nihayet serinin ilk kitabı Eksik Parça'yı okuyabildim. Hem de bir gün içerisinde. :) Ve o kadar üzüldüm ki, "Neden daha önce okumadım?" diye.

Hakkında çok fazla övgü duyduğum, sürekli en çok satanlar listesinde zirvelerde yer almış olan bu kitabı, gerçekten de hiç elimden bırakmadan, daha doğrusu bırakamadan okudum. Michelle Hodkin, gerçekten de çok iyi iş çıkarmış. Olayın giriş kısmından okuyucuyu yakalayarak, sonuca kadar elinde tutmayı başarabilmiş.

Kitabı okumadan önce özellikle hakkında çok fazla yorum okumamaya dikkat etmiştim. Konusuna dahi çok fazla hakim olmadan başlamak istiyordum çünkü okumaya. İyi ki de öyle yapmışım. :)

Hikayemizin ana karakteri Mara Dyer. (Ki ben kendisini çok sevdim.) Mara, bir gün gözlerini hastanede, öncesine dair hiçbir şey hatırlamadan açar. Mucizevi bir şekilde kurtulduğu bir kaza geçirdiğini ve bu kazada yakın arkadaşlarını kaybettiğini ailesi yardımıyla öğrenir. Son derece travmatik bu olay Mara'yı derinden etkiler ve hayatının farklı bir döneme geçişinin de başlangıcı olur.

Yeni bir şehir, yeni bir okul fikri ailesinin Mara için tedavi niteliğinde olabileceği yönündedir. Bu sebepten hep beraber Florida'ya taşınırlar. Orada her şey daha iyi olması gereken, sanırım işler daha da karmakarışık bir hal almaya başlayacaktır. Hatırlamadığı şeyleri hatırlamak için zihnini sürekli zorlayan, gerçek dışı halüsinasyonlarla kafayı yemek üzere olduğunu düşünen Mara, bir de oldukça karanlık rüyalarla baş etmek zorunda kalmıştır. E tabi bir de aşk...

Mara'nın heyecan ve merak dolu macerası, kesinlikle okumaya değer. Fikirler yürütmeye çalıştığınız, sırları Mara ile birlikte çözmeye çalıştığınız, gizem dolu bir dünya bu kitapta sizleri karşılıyor...

Yorum

    Henüz yorum yok. İlk yorumu sen yapmak ister misin?

Yorum Yapın

Teşekkürler! Yorumunuz başarıyla onaya gönderildi.

Bana e-posta adresini bırak!