Pazar 11 Nisan 2021

  1. Anasayfa
  2. Kitap Yorumları
  3. Akıl Çıkmazı (Mara Dyer Üçlemesi - 3)
Akıl Çıkmazı (Mara Dyer Üçlemesi - 3)

Akıl Çıkmazı (Mara Dyer Üçlemesi - 3)

Ve işte, serinin son kitabı... Bitirdikten sonra kendime şu soruyu sordum; "Acaba böyle bir son mu bekliyordum?" Açıkçası tam olarak ne beklediğim konusunda da fikir sahibi değilim ama sanırım istediğim bu değildi. :) Ayrıca diğer iki kitaba göre de olayların daha durağan bir akış içinde geçtiğini düşünüyorum. Belki de yanılıyorum, bilemiyorum ama düşüncelerim bu yönde.

Yine de tabiki, seri boyunca devam eden soruların bu kitapta daha çok sorgulanması, sorgulanmaya bağlı gelişen olaylar dizisi okurken oldukça heyecan vericiydi. Birçoğu tahmin ettiğim gibiydi. :)

Bu kitapta Eksik Parça ve Bıçak Sırtı'na göre farklı olan, olayların hem anılar hem de bugünkü yaşanılanlar olarak iki farklı kurguyla anlatılmasıydı. Ayrıca Mara'nın uğramış olduğu kişilik bozukluğu, diğer iki kitapta da rastlamadığımız türden. :)

Mara'nın genetik durumundan kaynaklı olarak yaşadığı olaylar, buna bağlı olarak edindiği arkadaşlıklar, kendini olumsuz yönde etkileyen diğer insanlar, geçmiş ve gelecek arasında köprü kurmuş isimler, sıkı aile bağları ve imkansız görülen o büyük aşkı...

Yazarın bu kurgusunu okumak oldukça keyifliydi benim için. Mara Dyer'i sevdim. :)

Yorum

    Henüz yorum yok. İlk yorumu sen yapmak ister misin?

Yorum Yapın

Teşekkürler! Yorumunuz başarıyla onaya gönderildi.

Bana e-posta adresini bırak!